Joc De Rol

Toamna tarzie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Foc Toamna tarzie

Mesaj Scris de Snow la data de 4/5/2013, 09:27

//Nu ma judecati =]]

Data: 23 Noiembrie 2010
Planeta: Pamant
Țara: Austria
Localizarea: Intr-un mic oras.
Membrii autorizati: Weasel
Personaje:
1. Nume: Mei
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani.
Infatisare: inalta, roscata, ochi albastri; mereu imbracata casual.
Portret moral: prietenoasa ,restul se afla pe parcurs.

2. Nume: Kyle
Inaltime: 1.85
Varsta: 17 ani.
Infatisare: inalt, blond, ochi verzi.
Portret moral: misterios.

Stau absent in acel mic parc. Privesc cu o oarecare emotie frunzele lipsite de viata care se asezasera pe pamantul umed. Imi spunem uneori: "Kyle, aici ai gasit paradisul!". Dar nu e totul asa de roz. Multi ma urasc. Multi ma ignora. Asa ca prefer sa raman un anonim, prefer sa ma ascund in spatele copacilor inalti si sa respir aerul curat al Austriei. Doar din aceasta cauza am ajuns aici: sa ma relaxez.
Intins pe spate privesc crengile goale ale pomilor si las raceala sfarsitului de toamna sa-mi mangaie pielea. Dintr-o data aud un fosnet in spatele meu.

//Acum intri tu. :D
Snow
Ex-Staff
Ex-Staff

Sex : masculin
Puncte : 1947
Aprecieri : 6
Varsta : 18
Localizare : Craiova
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Foc Re: Toamna tarzie

Mesaj Scris de Weasel la data de 4/5/2013, 09:40

Ma plimb prin parc,bucurandu-ma de linistea asternuta de curand si ma gandesc ce sa fac ; "Ce caut de fapt aici?""Ce ma face sa ma plimb singura prin parc,la aceasta ora nu foarte devreme?... Ma simt ciudat in absenta oamenilor ;dar ce usurare..zaresc o veche cunostinta si ma indrept spre ea,spunandu-i cu o voce calda: "Buna,Kyle ...nu ne-am mai vazut de mult !"
Weasel
Bronz IV
Bronz IV

Sex : feminin
Puncte : 2246
Aprecieri : 25
Varsta : 20

Sus In jos

Mesaj Scris de Snow la data de 4/5/2013, 09:45

Ma ridic in picioare ca lovit de fulger. Ma inrosesc tot; nu mai stiu ce sa zic, ce sa fac. Mei sta in fata mea iar eu pur si simplu imi inghit limba. Intr-un final imi gasesc curajul, o imbratisez si ii spun, schitand un zambet larg:
-Intr-adevar! Ce faci aici? Si asa de singura...
De cand o stiam pe aceasta fata era modelul de popularitate ideal. Mereu fusese inconjurata de o ceata imensa de oameni: "prieteni adevarati". Dar acum era pur si simplu SINGURA. De ne crezut!
Snow
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Weasel la data de 4/5/2013, 09:50

Mei se simtea magulita ,Kyle rosea ; "Ce draguuut !" ,isi spuse ea. Apoi gandindu-se la intrebarea adresata de el ,raspunse cu o voce inceata: " Nu stiu ce fac aici ,cred ca doar nevoia de a lua o gura de aer rece...si da,singura...ciudat,nu? Mereu am prieteni langa mine gata sa ma cicaleasca .Prea imi umbresc existenta ... ;macar nu ma pot plange de faptul ca nu am prieteni. Tu ce faci pe-aici ,asa singurel?"
Weasel
Bronz IV
Bronz IV

Sus In jos

Mesaj Scris de Snow la data de 4/5/2013, 10:03

-Hmm... sti ca nu sunt genul care sa aiba prieteni, si inca apropiati, spun lasandu-mi privirea sa-mi cada in pamant.
Ii privesc ochii ei albastrii, ii privesc parul roscat ca focul, ii admir decolteul imens... cand ea observa ca incepusem sa ma holbez imi arunc rapid privirea in alta parte si incep sa ma inrosesc si mai tare.
-Hmm... ce vreme frumoasa e afara, incerc eu sa aduc un subiect de vorba, ignorand faptul ca afara erau aproape zero grade.
Snow
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Weasel la data de 4/5/2013, 10:09

Pha, rau am facut ca mi-am luat bluza decoltata, totusi e amuzant sa-l prind asupra faptului. Incercand sa intregrez ceva care sa faca discutia mai interesanta replic:" Hahah ,s-a mai inchis parul la culoare ;probabil e din cauza sezonului..macar ai ramas cu aceiasi ochi verzi ,pe care nu ti-i poti scoate din minte prea usor." Realizand modul deloc nefamiliar prin care facuse aceste remarci , Mei se inrosi putin la fata ,reusind totusi sa intoarca privirea si sa spuna:"Si da,e frumos afara,pacat ca e cam frig !"
Weasel
Bronz IV
Bronz IV

Sus In jos

Mesaj Scris de Snow la data de 4/5/2013, 10:16

Raman fara cuvinte, nu pentru ca auzeam coplimente. Adica, cu ochii mei, si desigur, cu modestia mea, facusem multe fete sa se indragosteasca, dar niciodata, n-o auzisem pe Mei sa admire un baiat cu voce tare. Ma pot considera un norocos, omul care atinsese jeckpot-ul, marele castigator, si alte titluri marete.
-Vezi, am zis cu o voce joasa. Vin aici zi de zi, si ma gandesc la tot ce nu am facut, dar puteam sa fac, realizand ca ar fi putut fi mai bine. De aceea imi place sa cred ca aceste alei sunt "carari ale viselor distruse". Si nu vreau sa mai zabovesc mult aici, asa ca te intreb: Vrei sa vi cu mine la o cafea?
Snow
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Weasel la data de 4/5/2013, 10:23

Fiind invitata in oras,accept spunandu-mi "De ce nu? E un baiat de treaba si nu mi s-ar putea intampla nimic. In plus....imi place prezenta lui." Vazand ca zambeste ..ma intreb care e cauza si il intreb cu aceeasi voce inceata:"Umh,de ce zambesti? Sper ca nu am zis vreo tampenie."
Weasel
Bronz IV
Bronz IV

Sus In jos

Mesaj Scris de Snow la data de 4/5/2013, 23:38

-Uh... Tu... Nu, e in regula.
Totusi zambeam. Eram fericit. In sfarsit gasisem pe cineva. Da, eram cu adevarat fericit.

The End. :D
Snow
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos