Joc De Rol

Cadoul

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cadoul

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 4/8/2013, 06:34

Data:25-12-2030 
Lumea:n/a
Planeta: Pamant
Țara: SUA
Localitatea: Washington
*Regulă:
Nu sunt reguli
Membrii Autorizați: 
Invader Lamu cu Alethia
Oricine 

Era o dimineata de iarna. Covorul alb de zapada se asternuse peste oras si imprejurimi. Fusese intuneric cand ma culcasem undeva langa trunchiul unui copac din padurea de la marginea orasului. Insa cand ma trezisem constat ca ma aflam intr-o cutie de lemn destul de mare si probabil pe dinafara impachetata frumos. Cutia nu era antfonata astfel puteam auzi discutiile celor din exterior. Se vorbea engleza insa dupa calitatea de protocol a discutiilor ma puteam afla oriunde In multe tari engleza era limba oficiala. Mirosul de conifere proaspete inca putea ajunge la nasul meu sensibil. Dupa oate aceste indicii ma aflam sigur pe holul unui palat sau a unei cladiri impunatoare deja decorata pentru Craciun. Iar eu in cutie imediat imi pica fisa. Eu urma sa fiu cadoul de Craciun a cuiva. Probabil a unui fiu sau fiice a unui rege, print, presedinte sau ministru.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2257
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Cadoul

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 02:26

//Joc cu Selene

Inca o petrecere unde trebuia sa arborez un zambet fals si sa fiu draguta cu toti din jur.Alte ore pierdute in care trebuie sa ascult palavrele celorlalti si sa ma prefac atenta si interesata.Detestam astfel de petreceri, dar trebuia totusi sa fiu prezenta de dragul tatei.Ma desprind dintr-un grup si ma duc spre locul unde erau asezate cadourile.Aleg o cutiuta de lemn de marime medie si ma indrept spre o sala mai retrasa unde sa-mi pot deschide cadoul si sa ma odihnesc cateva minute.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sex : feminin
Puncte : 1619
Aprecieri : 2
Varsta : 24
Localizare : Playing with my dragons

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 02:33

Eu stateam treaza in cutia aceea, uitandu-ma in intuneric si asteptand ca cutia respectiva sa fie deschisa. Dar nu vroiam sa fac vreo miscare pentru a nu da aniversatului sau aniversatei vre-un indiciu despre ce se ascunde in cutie.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 02:42

Deschid cadoul si vad cum niste ochii mari si speriati ma priveau.
-Un catel, spun eu mirata.
Iau micul ghemotoc de blana in brate si incep sa-l mangai.
-Ei ce zici micuto vrei sa-mi ti companie in seara asta?
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 02:53

Latru bucuroasa nevrand sa ma dau de gol inca de la inceput. Si in acelasi timp dau din coada. Aveam o coada mare si stufoasa. Dupa blana insa se putea cunoase clar ca rasa mea era o amestecatura de rase nordice.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 02:56

-Ma bucur ca macar cineva e onest aici, spun oftand.Toti ceilalti sunt ipocriti si falsi, dar asta e politica.Si cand ma gandesc ca intr-o zi o sa trebuiasca sa conduc astfel de oameni mi se face rau, dar trebuie sa ma gandesc totusi si la poporul meu.Ei bine macar o sa am un prieten adevarat.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 03:04

O miros un pic si o ling un pic pe fata, asa dupa cum e obiceiul cainilor atunci cand fac cunostinta. Imi placea ca eram tinuta in brate de cineva, acel cineva fiind o fata. Aveam o zgarda de piele rosie cu niste diamante rombice si in centrul un medalion de aur pe care era inscriptionat un nume: Alethia.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 07:28

-Alethia, hmm.Cred ca o sa-ti spun Tia e mai scurt.Deci Tia spun strangand-o in brate esti gata sa mergi sa intalnesti niste oameni?Spunand asta m-am dus in sala de receptie.Am arborat un zambet si am intrat in vorba cu fiul unui ministru.Incercam sa par cat mai interesata de lucrurile pe care le zicea dar adevarul era ca era un idiot si jumatate, dar tatal lui era un om influent si aveam nevoie de el.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 07:50

Eu aprob printr-un latrat scurt. Nu prea imi placea porecladar totusi ma puteam impaca cu ea.Totusi era prescurtare de la numele meu dar daca stateam si ma gandeam mai bine era chiar un nume frumos.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 08:15

Daca mai aud tampeniile lui cred ca o sa-mi bag unghia in gat.
-Te rog sa ma scuzi, trebuie sa ma retrag un pic sunt cam obosita.Stii a fost o noapte destul de lunga iar Tia cred ca nu mai rezista nici ea mult.
-Da sigur, inteleg spuse tanarul putin cam bosumflat.Dragut catel stii am si eu un labrador si am castigat cu el multe panglici.Imi amintesc cand intr-un concurs aveam un scor destul de strans cu un concurent, dar evident ca am castigat.In fond cainele meu si abilitatile mele sunt extraordinare.
Mda, sigur daca nu mai pui la socoteala si banii lui taticu.As vrea si eu ca macar unul dintre copii asociatilor lui tati sa nu mai fie atat de idioti si ingamfati.Dar cred ca cer cam multe.Bine ca cel putin eu am avut o educatie aleasa, astfel ajungeam ca ei.Dar poate se vor schimba un pic dupa ce vor intra la putere.
-Sunt sigura ca asa este dar chiar trebuie sa plec.Si spunand asta m-am intors repede pe calcaie si am iesit din sala.Nu m-am mai oprit pana nu am ajuns in camera mea de hotel.
-In sfarsit singure, spun managaind-o pe Tia.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 08:30

Eu sar bucuroasa de ici colo prin camera. Adulmec fiecare coltisor de camera, Sar cad pe pat cand pe podea. Dupa care ma linistesc o perioada de cateva minute Insa apoi incep sa adulmec biroul si observ ceva pe birou Fix ceva ce imi doream . Desi nu era apa totusi nu putea fi ceva rau din moment ce se afla pe birou. Nu stiam inca ce poate fi arata insa ca apa colorata intr-o cana si cu unmiros destul de placut. Dar nu, nu puteam risca sa ma sui pe birou sa ling din ceasca caun caine. Daca varsam cana? Nu puteam risca sa o vars si sa stric o tastatura. Latru inspre cana de pe birou.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 10:07

-Cred ca tie sete.Poftim bea un pic de ceai de fructe de padure e destul de relaxant sa stii.Iau cana de pe birou si o pun jos pe covor.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 10:12

Incep sa beau ceaiul lingandul. Dupa ce termin insa de baut ceaiul. Ma asez in pat si ma incolacesc ca un caine obisnuit. Aveam de gand insa sa ii mai fac o surpriza dar pentru asta trebuia sa o surprind intr-un fel si ma gandeam poate dupa ce se va culca ea si se va trezi.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 11:07

-Cred ca ar trebui sa dorm si eu.Si spunand asta ma dezbrac de rochie si ma imbrac intr-o pereche de pijamale.Ma asez pe pat si inchid ochii.
-Noapte buna Tia. spun cascand.Ne vedem maine dimineata.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 11:25

Ma prefec ca adorm si eu incolacita la picioarele ei. Dupa ce insa simt ca a adormit bine de tot, ma ridic usor din pat, ma ridic apoi in 2 labe, ma imbrac cu rochia ei si ma asez in pat langa ea in pozitie umana, adica culcata pe spate, cu degetele de la labele mele desfacute. O ating usor pe obraji cu nasul meu umed. Sa o fac sa se trezeasca.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 11:58

Ma prefec ca adorm si eu incolacita la picioarele ei. Dupa ce insa simt ca a adormit bine de tot, ma ridic usor din pat, ma ridic apoi in 2 labe, ma imbrac cu rochia ei si ma asez in pat langa ea in pozitie umana, adica culcata pe spate, cu degetele de la labele mele desfacute. O ating usor pe obraji cu nasul meu umed. Sa o fac sa se trezeasca.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 8/8/2013, 12:00

-Tia lasa-ma sa dorm, spun eu intorcandu-ma pe partea cealalta.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 12:07

-Eu tot incerc sa o trezec. Aveam in minte sa ii joc o mica farsa. Si ma ridic in 2 picioare langa pat si ca sa fiu sigura ca o trezesc, latru o data.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 9/8/2013, 04:37

-Tia, nu am chef de jocuri sa stii, maine am o zi lunga.Am bagat capul sub perna si am tras si patura deasupra sa fiu sigura ca nu o mai aud, apoi am adormit la loc in scurt timp.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 9/8/2013, 04:45

O las in pace pana dimineata insa dimineata la rasaritul soarelui, eu stateam pe un scaun din camera ei intr-o pozitie umana si picior peste picior.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 9/8/2013, 04:51

Avusesem un somn linistit si lipsit de vise, se pare ca Tia se gandise in sfarsit sa ma lase sa dorm.Nu vroiam sa ma trezec asa ca am decis sa mai lenevesc putin in pat.M-am uitat prin camera, iar privirea mi s-a oprit asupra fotoliului.
-Grozav, spun acum mai am si halucinatii.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 9/8/2013, 05:22

Eu sateam asa pe fotoliu si o priveam. Insa aca tot mi-am permis sa stau asa totusi puteam intra in vorba cu ea. Probabil ca va crede ca e doar un vis al ei. 
-Buna! Ce mai faci? In legatura cu respectivul baiat mi-as dori sa exisite o competitie in care sa concuram imnpotriva lui si sa castigam. Desi ma cam indoiesc fiindca se vede ca are bani destui cat sa influenteze rezultatul unui concurs mai ales catatal lui e un om influentabil. Poate tu poti deosebi bogatasii de saraci dupa cum se imbraca. Eu insa ii pot deosebi dupa miros, mirosul a ceea ce mananaca persista. Am simtit mirosul bucatelor alese. Iar pe tine, mirosul parfumului tau imi spune ca desi esti bogata esti totusi decenta si nu arunci cu banii in stanga si in dreapta.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 9/8/2013, 05:42

Grozav acum iau lectii de la un catel, dar macar are dreptate.Se vede ca sunt stresata.
-Poate ca tatal lui este un om influent, dar nu se poate compara cu al meu.Cam toata lumea trebuie sa faca ce spune el.Ma rog, nu cred ca merita sa ma plang, in fond mi-a oferit o viata destul de buna.
Cine nu auzise de faimosul Frederick Delacroix, influentul om de afaceri ce avea legaturi peste tot prin lume.Mama fusese o prostuta cand se indragostise de el, dar acel lucru se intamplase cu multi ani in urma.Insa tot nu-l puteam ierta pentru ce facuse.
-Numele meu e Selene, spun cascand.Cat despre tipul de aseara nu-ti face griji il puteam bate oricand vrei.Daca tot nu ma trezisem bine macar aveam sa profit de ocazie nu?NU mereu visezi ca vorbesti cu propiul tau catel.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 9/8/2013, 05:58

-As prefera la Maratonul Canin din Alaska. E o intrecere de sanii pentru caini. Daca la concursul de frumusete pot mitui un juriu la o intrecere nu cred ca se poate mitui si probabil vom castiga atat de detasat incat il vom face sa isi bage capul in pamant de rusine la fel cum isi ingroapa strutul capul in nisip. Dupa cum poti vedea dupa blana mea eu provin dintr-o amestecatura de rase polare. Ghearele mele sunt facute pentru a imi oferi o aderenta grozava pe gheata. Sa alerg pe gheata e floare la ureche pentru mine, ca si cum as alerga pe pamant. La fel si cu zapada pot scurma prin ea si alerga fara ca zapada sa imi micsoreze viteza de deplasare.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Crisom la data de 9/8/2013, 06:09

-O intrecere, hmm.Nu suna rau deloc sa stii.In plus nimic nu-mi face mai mare placere decat sa-l umilesc, dar toate la timpul potrivit.
Inca aveam nevoie de acordul tatalui lui intr-o chestiune legata de afaceri.Trebuia sa ma gandesc cu ce l-as putea prinde la mana pe micul lui fiu si astfel sa-i ofer tatalui meu ocazia de a-l strange putin cu usa pentru aprobare.Micutul nu era aproape niciodata singur fiind intotdeauna inconjurat de oamenii tatalui sau, gata sa rezolve absolut orice problema astfel incat el sa fie bine.Cand esti bogat si influent poti face aproape orice si stiam asta destul de bine.Totusi o intrecere mi-ar fi oferit oazia ideala de a sapa groapa micutului mielusel, daca invatasem ceva de la presupusul meu atat era sa fac asta.
-Bine intrecere sa fie, acum te rog sa ma scuzi trebuie sa mai dorm si sa sper ca dupa ce ma voi fi trezit sa nu mai fie nimic neobisnuit prin camera.
Crisom
Bronz II
Bronz II

Sus In jos