Joc De Rol

Am I alone in this fight?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Steauă Am I alone in this fight?

Mesaj Scris de Purple la data de 6/8/2013, 13:57

Place: oras al vrajitorilor
Time: trecut de miezul noptii

Inchise ochii pret de cateva secunde, caci si-i simti obositi. Ar fi dat orice sa adoarma, sa recupereze zecile de ore de somn pe care le pierduse aranjand carti in libraria aflata la patru-cinci strazi distanta de locuinta sa. Era insa prea tarziu pentru a regreta orele petrecute peste program. Era prea tarziu si pentru a se gandi la somnul sau, in conditiile in care se ratacise.
Isi putea auzi pasii pe strada uda, inghesuita intre zecile de cladiri necunoscute ei si totusi avea impresia ca este urmarita. Respiratia i se taie odata ce o cioara sari de nicaieri, taindu-i calea si fortand-o sa se opreasca pe marginea trotuarului. 
Era una din acele seri in care si-ar fi dorit sa se foloseasca de puterile sale ori pur si simplu sa ramana in propriul dormitor, printre zecile de carti si lucruri aruncate in toate partile.
Purple
Nou Venit

Sex : feminin
Puncte : 1451
Aprecieri : 0
Varsta : 22
Localizare : Vaslui
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Steauă Re: Am I alone in this fight?

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 7/8/2013, 07:19

// Sper ca nu trebuie sa am neaparat personaj vrajitor/vrajitoare. Ma inscriu cu Sanara, un personaj zana care apropo are doar 3 cm. 

BIC: 

-Hei, tu, us, las-o in pace. Strig eu catre cioara desi respectva cioara pentru mine era cat un vultur care m-ar fi putut lua in gheare. Apelez insa la elementul foc, creand niste sfere de fioc care erau la fel de mari precum nise scantei de fpat, dar suficiente pentru a speria cioara respetiva care sari din nou de ici colo. Apoi creez niste sfere de foc mai mari, sperand sa gonesc respectiva cioara findca stiam cine este ea. 
Ma dau pe langa urechea fetei si ii spun: 
-Fugi, ascunde-te cat ma ocup eu de pasarea asta. E unul din spionii lui Baba Cloanta, muma padurii si totodata cea mai rea vrajitoare din acest oras.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2136
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie

Sus In jos

Mesaj Scris de Purple la data de 7/8/2013, 07:36

ooc: oh, multumesc de raspuns :"> 3 cm? strange :)) baba cloanta, strange again

bic: Se lipi de cladire, in timp ce scena din fata ei se derula rapid, punand-o in imposibilitatea de a actiona ori chiar de a fugi. Nu era speriata, mai degraba confuza, caci nu i se oferea in fiecare zi ocazia sa vada zane luptandu-se pentru viata ei. De fapt, nici nu stia in ce masura cioara i-ar fi amenintat viata.
- Nu te pot lasa sa te lupti...cu ea.
Spuse hotarata, caci desi cioara nu ar fi reprezentat cine stie ce amenintare, ar fi castigat cu siguranta intr-o lupta alaturi de zana respectiva.
Purple
Nou Venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 7/8/2013, 08:34

-Nu ma lupt Doar incerc sa o gonesc. Doar nu vrei ca cea mai puternica vrajitoare din oras sa iti stie toate miscarile si toate intimitatile.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Purple la data de 7/8/2013, 09:38

Se incrunta, caci abia acum realiza de ce cioara respectiva o inspaimanta atat de tare. Nu era pasarea in sine, cat era cea pentru care "lucra". Inghiti in sec, insa se dezlipi de cladire si facu doi-trei pasi in spate, decisa acum sa fuga.
- Vino!
Sopti, incercand parca sa ascunda intentia de a fugi fata de cioara gata sa atace, doar ca de data aceasta, ea nu mai era principalul inamic.
Purple
Nou Venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 7/8/2013, 09:48

-De indata ce ma chemase, eu pentru a evita un atac al ciorii, fac o vraja invocand elementul pamant care fac sa creasca din senin un vrej cu tentacule ce prinse cioara si isi incolaci tentaculele in jurul ciorii, nelasand-o sa scape apoi eu ma ascund intr-un buzunar al fetei. 

// Presupun ca avea o fusta o bluza si ceva sacou din moment ce strada era uda deci plouase recent. Sau poate fusta si bluza erau mai groase si fusta avea buzunar.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Purple la data de 8/8/2013, 12:08

Ramase intepenita, insa doar cat timp scena se derula si odata ce simti zana in buzunarul ei, se intoarse si incepu sa alerge. Nu purta tocuri exagerat de mari si nu avea nimic la ea incat sa ii ingreuneze tentativa de a fugi cat mai departe de atacul de mai devreme.
Rasufla usurata odata ce realiza ca acel cartier in care se afla acum ii era cunoscut.
- Ce vrea o vrajitoare nenorocita de la mine? Ori cioara ei?
Privi revoltata spre buzunarul sau.
Purple
Nou Venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 12:16

-Ei bine nu stiu, dar presupun ca nimic bun.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Purple la data de 8/8/2013, 12:18

Se incrunta, caci nu era persoana capabila sa se multumeasca asa, cu raspunsuri marunte. Nu o ajuta in a-i hrani curiozitatea ori in a-i indeparta acea teama de a fi din nou urmarita, din cine stie ce motiv ascuns.
- Cine esti tu atunci?
Purple
Nou Venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 8/8/2013, 23:10

Ma numesc Sharma Sanara, sunt o zana ce provine dintr-o familie regala, dar care am ramas fara tron in urma unor evenimente de instabilitate in colonia noastra. Maoi precis familia mi-a fostucisa de un vrajitor rau, am supravietuit doar eu, sora mai mare si matusile noastre. In Fruntea coloniei a venit regenta care trebuia sa asigure conducerea pana eu voi deveni majora si voi putea conduce dar regenta a fost si ea daramata de catre o alta zana care apoi s-a autoprovlamat egina scopul ei fiind insa nu grija fata de popor ci destabilizarea tarii si privatizarea industriei, astfel ca prin acest lucru ea sa castige integ profitul cuvenit in urma industriei nectarului care in mod normal revenea Casei Regale care il impartea apoi poporului. Nu avem un sistem financiar chiar ca al vostru ci un pic diferit. Noi nu folosim bani ci bucatele de bronz, argint si aur. Astfel avem bucati de aur care sunt moneda nationala si bucatile de bronz si argint sunt subdiviziunile sale. Bucatile de bronz pot varia de la 1 g pana la 1000 g, bucatile de argint de la 1 la 100 game si bucatile de aur exista doar in trei variante: 1, 2 si 5 grame. 
Eu acum sunt o printesa fara tron. Si totusi nu toate drepturile mi-au fost sustrase. Ca fosta printesa, prin faptl ca m-am nascut printesa desi am totusi anumite drpeturi si profit de ele i masura in care pot. Inca mai detin Pasaport diplomatic si anumite acte care ma fac sa fiu recunoscuta si scutita de anumite cheltuieli precum si castig in fiecare luna 1000 grame de aur. 
Desi espectivele acte la noi sunt de fapt mici pietricele gravate. Spun eu si imi dau jos coliewrul negru magic care descoperise sub el un alt colier, unul de margele sub forma de pietriciele gravate. 
-Uite, ai o lupa la tine? Acest colier este colierul oficial, care se poate arata si este recunoscut de toti cei din lumea din care provin.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos