Joc De Rol

A winter story

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

A winter story

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 02:16

Data:24-12-2013 
Lumea:n/a
Planeta: Pamant
Țara: Japonia
Localitatea: SUA
*Regulă:
Nu sunt reguli
Membrii Autorizați: 
Invader Lamu cu Invader Lamu
Nina Namarata cu 

Era o dupa amiaza de iarna cand ma intorceam de la sediul Radio. Desi aveam emisiune dimineata, in vacanta de iarna faceam si serviciul complet de DJ de 8 ore. De la 8 la 16. Astazi insa era Ajunul Craciunului cand tocmai ce primisem concediul de iarna si totodata si prima. Astfel eu lucram ca DJ pe perioadele: 18-24 Decembrie si 3-10 ianuarie. In perioada 24 Decembrie 3 Ianuarie avand concediul cu xceptia zilei de 24 Decembrie cand aveam doar program redus. Pana la ora 14.00 in loc de 16-17. 
Eram imbracata astfel: O fusta rosie foarte lunga si un plover alb fara maneci. 
Fusta avand si buzunare destul de adanci. Tricoul fiind de fapt un pluover de lana dar fara maneci iar peste el putam un sacou rosu. Iar in picioare, ascunsi sub fusta lunga, pantofi negri cu toc cui de 4 cm si varf ascutit. Pe umar aveam si o poseta in care imi tineam tot ce aveam nevoie ba si cate ceva in plus. Parul meu verde lung era lasat liber pe spate. Imi acoperisem cornitele cu parul meu bogat astfel incat sa par doar o fata normala. In jurul ochilor ma dadusem cu un fard albastru care era de fapt un fard facut natural, din secretiile unor plante tropicale. 
Acum ma indreptam spre casa. 
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2136
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: A winter story

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 02:37

Elis Light ca personaj. 

Iam pus lesa lui Max si am decis sa ies prin zapada la o plimbare fiind deja aproape intuneric. Se apropia asa zisul craciun, deci eram deja pregatit sa smulg niste aripi de inger, sau orice-mi cadea in cale. Mergeam prin zapada mare, imbracat in blugi inchisi, si un tricou,peste o geaca de piele neagra. Parul rosu usor ridicat era usor observabil,iar asta ma enerva tinand cont ca multi se holbau la mine. Era luna plina si asta cumva imi dadea o stare de liniste. In timp ce mergeam cu Max la pas prin zapada,privind in sus cineva sa izibit de mine. Ca reflex neconditionat de mine am prins persoana de incheietura mainii inainte sa cada in zapada tinand-o cateva secunde in aer. Am dat drumul lesei din mana si am privit persoana. O tipa de inaltime medie, cu un par verde lucitor si destul de draguta la chip,imbracata destul de..subtire pt anotimpul asta,tinand cont ca avea tocuri pe zapada asta uriasa. Am privit-o rece si iam dat drumul mainii lasand-o pe picioarele ei fara sa zic nimic. Nu aveam obiceiul sa cer scuze nimanui.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sex : feminin
Puncte : 1511
Aprecieri : 5
Varsta : 25
Localizare : Petro'city

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 02:49

-Salut! Si multumesc ca nu m-ai lasat sa cad pe jos. Si scuze ca m-m izbit de tine. Sunt un pic aeriana. Ma gandeam la pregatirile pentru sarbatoarea de maine. Apropo maine seara organizez o cina festiva. Nu am prea multi invitati. Doar niste colegi de serviciu care nu ae stie nici ei sigur cati dintre ei vor veni. La mine la servici ne batem in cine festive anul asa. Pe langa mine mai e directorul postului de radio si secretara si colegii inca nu s-au hotarat la care sa mearga ceea ce stiu e insa ca toti ceilalti vor sa mearga la una singura dintre petreceri. Si risc sa raman singura.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 02:57

Am ascultat-o dar ma pierdusem deja de la prima fraza. Eu la cine festive de sarbatoarea asta ce defapt o urasc? nici gand mai bine mor in iad in flacari si moala. 
Am privit-o sec, rece si am zis scurt. 
-Nu, nu-i genul meu, te vei descurca. Si nu-i frumos sa inviti straini in casa ta, am zis apropiindu-mi fata mai mult de fata ei privind-o tinta in ochi. Brusc ma trecut un fulger prin corp, am putut simti ca tipa asta nu-i deloc "normala". M-am retras si am trecut pe langa ea cu mainile in buzunarele blugilor cautandu-l de zor pe Max ce-mi scapase din lesa sa pare odata cu micul incident. Auzi, la masa festiva, cred ca toti au inebunit. Tipa asta cred ca nu simte ce tip is eu, daca mar fi simtit, sigur nici macar nu m-ar fi privit.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 03:01

-Nu stiam chestia asta. Totusi poate sunt unele lucruri pe care nu le stiu. Nu sunt de pe aici. Vin de foarte departe. Spun eu lasand insa niste dubii asupra locatiei mele. In caz ca era om ar fi inteles probabil cel mult ca vin de pe vreo insula din capatul celalat al lumii. Nicidecum din spatiu.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 03:05

Am tacut si nu i-am mai raspuns. Tipa asta clar nu era din lumea asta, dar tot nu stiam ce e. Nu era nici inger, nici demon,nici vampir, era altceva si nu stiam ce.Ceea ce ma facea totusi curios. M-am oprit cateva secunde in spatele ei zicand cu o voce rece si grava.
-Poate altadata papusico, dar te avertizez,nu te incurca cu mine... o sa-ti para rau..am zis scurt si am continut sa merg lasand-o acolo in drum. Nu stiam ce era defapt,imi trezea interesul sa o cunosc si sa aflu, dar riscam totusi sa dau de necazuri,iar puterile mele odata folosite, riscau sa se diminueze pe pamant. Asta era se pare restrictia mea aici. Fara folosirea puterilor.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 03:10

-Nici macar nu aveam intentia. Inteleg unde bati dar eu nu bateam intracolo. Nu sunt chiar atat de naiva ca cei de aici sa ma gandesc la asa de departe. Pur si simplu de unde vin eu e politicos sa iti ceri scuzele nu prin vorbe simple ci printr-o invitatie undeva sau prin oferirea a ceva.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 03:15

Am pufnit in ras si m-am intors cu fata la ea. Radeam de zor. Fata asta nu a inteles mesajul defapt.
-Papusico, nu ai inteles unde bat defapt. Esti haioasa. Sa-ti explic mai pendelete. Nu te incurca cu mine ca amic , sau cum se zice pe pamant prieten de sarbatorit. Nu ma refeream la altceva. Am continuat sa rad bagandu-mi amuzat mana in parul rosu sangeriu.
-M-am referit sa nu te incurci deloc cu mine, si nu ma refeream la sentimente sau alte detalii fara sens pe capitolul asta. Am zis amuzat si m-am teleportat pe loc de acolo in parcul din celalat capat al orasului inca razand. Fata asta chiar era haioasa, ea se gandea sa nu se incurce cu mine ca iubit sau altceva. Nici macar nu ma gandisem la asta,dar era tare haios modul ei de gandire.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 03:31

Nu stiam incotro s-a dus respectivul dar m-am gandit si eu sa ma plimb pana in parcul din celalat capat al orasului. Si ca sa pot ajunge foarte rapid acolo Folosindu-ma de puterea mea de zbor ajung pana in dreptul firelor de inalta tensiune. Si atingand unul in loc sa fiu electrocutata asa cum se intampla cu oamenii dispar. Ceea ce se intamplase cu mine in realitate era ca ma transformasem intr-o scanteie electrica cu constiinta proprie ce calatorea prin firele de inalta tensiune. Ceea ce vedeam eu era ca un tunel prin care ma deplasam cu foarte mare viteza si aveam si timpul dilatat, ca ceea ce simteam eu ca 5 minute in realitate era mai putin de o secunda. Apar apoi deodata in Centrul Parcului langa stalpul de electricitate de langa foisorul pentru concerte. Acel stalp la care de obicei se conectau microfoanele si boxele.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in 13/8/2013, 03:37, editata de 1 ori
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 03:42

Am ramas pe banca din parc, aprinzndu-mi o tigara si fumand alene. Inca zambeam dupa replica tipei dinainte. Chiar si asa, era tare haioasa si interesanta. Insa simturile mi-au dat avertisment se pare. La cateva secunde dupa avertisment in fata mea apare un alt tip, ce mi-am dat seama din prima secunda ca tot demon este.
M-am ridicat de pe banca aruncand tigara. Perfect, acu trebuia sa ma folosesc de puteri, si speram sa se termine repede altfel aveam sa le pierd.
-Domnisorule Elis, am fost trimis sa te elimin, pentru ca am pierdut timpul cu tine degeaba.Nu ai gasit persoana de care avem nevoie pentru ca puterile noastre sa fie complete. L-am privit sec si nu am apucat sa raspund ceva ca ma prins de guler si ma aruncat direct intr-un stalp aproape de o scena de concerte. M-am ridicat imediat iar impulsivitatea mea a inceput sa uite ca nu pot folosi puterile. Ochii mei inainte negri au capat un rosu sangeriu puternic si coltii au inceput sa-mi iasa de sub buzele mele carnoase.
-Ai facut cea mai mare greseala a ta. Am zis ironic si am inceput sa ne atacam unul pe altul, o lupta ce a cam distrus tot din cale, inclusiv scena de concerte era cam avariata deja, folosindu-ne puterile.
Insa m-am oprit brusc cand am simtit prezenta altcuiva in zona. Tipa ce ma intalnisem cu ea pe drum, statea langa un stalp si privea tot.
-Pleaca pustoaico, am zis repede.Insa imediat la momentul de netentie am fost pus la pamant.
-Acum iti pasa de altii Elis? intreaba tipul ce era deasupra mea si ranjea a victorie. Da..intradevar de cand imi pasa mie de altii?
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 03:57

Eu insa ma prefacusem ca plec dar nu plaecasem prea departe. Totusi mi-as fi dorit sa il ajut pe cel care il intalnisem mai devreme. Ii trimit cateva socuri electrice individului care se luase de baiatul ce il intalnisem mai devreme.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 04:04

L-am vazut pe tipu asta ca brusc tipa si sare de pe mine. Sigur nu actionasem eu si privirea mea a detectat-o iar pe tipa de mai devreme putin mai departe.
-Ahh.. blestemata mica... zice repede demonul de langa mine si se repede sa fuga la ea sa o atace. Atunci mi-am desfacut aripile de demon si l-am prins din urma prizandu-l de gat exact inainte sa o atinga pe ea si aruncandu-l in alta parte.
-Elis, asa importanta e pentru tine? zice el chicotind si ridicandu-se de jos. M-am infuriat mai tare si am zis.
-Nu e corect sa implici nevinovatii in lupta noastra.
-Crezi ca e asa nevinovata? uitate-te putin la ea..ti se pare normala? Zice el afisand un zambet strengar.
-Nu conteaza ce e..nare ce cauta in lupta asta..am zis furios. A disparut din fata mea si stiam unde vrea sa ajunga, am prinso pe fata in bratele mele si am intorso printr-o pirueta invers. Tipul aparuse in spatele ei,dar ma lovise pe mine in spate cu un pumnal. Am ramas asa cateva secunde si i-am dat drumul fetei departandu-ma de ea. Deja oboseam se pare,puterile mele scadeau considerabil. La dracu cu ea regula a puterilor pe pamant.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 04:15

Ridic mainile spre cer, dar impletite, ca si cum as vrea sa impusc cerul. Ceul se intuneca brusc ca si cum toti norii de ploaie din lume s-ar fi adunat si concentrat asupra orasului. Dupa care le cobor incet indreptandu-l spre respectivul demon. De indata ce imt o impuscatura, din cer cobori un trasnet puternic fulgerul lovindu-l pe respectivul demon drept in moalele capului. Dupa care cerul se curati imediat de nori, norii imprastiinduse si lasand soarele sa lumineze.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 04:24

Am vazut toata scena si am ramas placut surprins.Trebuia sa aflu cine era tipa asta. Cateva secunde nu i-am simtit bataile inimii ale demonului insa brusc am simtit o aura mai puternica in jurul lui. Perfect nu fusese deajuns sa-l ucida iar eu sangeram din spate neputand sa ma vindec rapid. Chiar aveam sa risc sa raman fara puteri. Aura s-a intansificat puternic,se pare ca mai rau il infuriase.
Se ridica brusc si ochii lui rosii si coltii era mai puternici afisati. M-am pus in fata fetei si atunci am decis sa ma transform pana la capat. Aripile mi-au crescut rosii ca sangele si tot corpul meu s-a marit considerabil. Aura mea  puternica se afisa odata cu a lui.
-Pramatia asta mica o sa moara inaintea ta Elis. Am zambit si m-am teleportat langa el prinzndu-l de gat si ridicandu-l in aer cu o mana tinandu-l strans.
-O sa mori tu primul, te-ai pus cu cine nu trebuie, am zis cu un racnet furios si l-am strans asa tare ca ghiarele imi intrasera in gatul sau facandu-l sa sangereze puternic. Scapasem de sub control total de data asta, furia in general ma acapara fara sa mai simt un sentiment. A reusit in ultima secunda sa ma loveasca si sa ma impinga in fata , trimitandu-ne pe amandoi in spate cu mult. Atunci aducandu-mi aminte de electricitatea ei am decis sa ii zic cu contact telepatic.
-Trebuie sa-mi electrifici sulita ce-mi va aparea in mana cand iti fac semn, si sigur moare.. Fata a dat afirmativ din cap si am lasat sulita de argint sa-mi apara in mana.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 04:34

Acum nu imi mai ramanea decat sa astept semnul lui. De indata ce primesc semn de la el ii electrific sulita cu un curent de 27 miliarde Volti (de 1 milion de ori mai puternic decat cel de la liniile cailor ferate.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 04:40

Acum nu imi mai ramanea decat sa astept semnul lui. De indata ce primesc semn de la el ii electrific sulita cu un curent de 27 miliarde Volti (de 1 milion de ori mai puternic decat cel de la liniile cailor ferate.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 04:50

Imediat ce i-am facut semn mi-a electrificat sulita. Am atacat direct, atacand si el in acelasi timp fara sa vada sulita mea incarcata cu curent. In acea lovitura, efectiv a murit pe loc, iar explozia dintre puterile noastre si curent pe mine ma aruncat departe intr-un copac, picand pe iarba. Am respirat greu si am privit inainte.Tipul era scrum efectiv. 
-Pe bune? Nu era nevoie chiar de atata curent. Am zis incepand sa rad si ciufulindu-mi parul. Imediat insa am simtit o slabiciune puternica, toata postura de demon a cazut lasandu-ma la infatisarea unui om normal, fiind ranit pe corp si m-am rezemat de copac, avand impresia ca o sa lesin. Se pare ca am intrecut limita, rupsesem bariera de puteri ce aveam voie sa o folosesc, asta facandu-ma sa-mi pierd toana energia vitala din corp.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 04:56

Observand asta, il dezbrac de hainele de sus lasandu-l la pieptul gol. Doar in pantaloni. Ii pun zapada pe fata si mainile mele le lipesc pe pipetul lui, apasandu-l in aclasi timp introdiucand si curent in palmele mele ca ele sa actioneze ca un defibrilator.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 10/8/2013, 05:00

Am simtit curent puternic ce-mi pompa inima si am deschis ochii cu un reflex de a ataca. M-am oprit imediat cand am vazut-o pe pustoaica cu par verde langa mine,uda pe maini se pare si eu la pieptul gol. Am respirat inca mai greu si am zambit strangar. 
-Chiar in mijlocul padurii? era mai romantic la caldura, am zis in spirit de gluma chicotind. Dupa ce mi-a revenit putin respiratia am privit-o mai bine putin si curiozitatea ma facut sa intreb.
-Sigur inger nu esti,demon nici atat, nu mirosi a vampir sau varcolac si nici combinatie intre ele, ce esti pana la urma? am intrebat curios, stand jos fata in fata cu ea si privind-o studiindu-i curios fiecare parte din par,ochi,corp, doar sa dezlusesc ce e ea cu adevarat.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 10/8/2013, 05:15

-Sunt Oni. Ei bine acolo de unde vin eu as fi numita omologul oamenilor. Insa puterile mele se pot explica. De fapt si oamenii ar fi putut avut puteri ca si noi daca nu era Inchizitia. Toti ne nastem cu puteri. Numai ca Inchizitia a profitat de o eroare. Faptul ca sau nascut oameni fara puteri si a avut grija sa ii extermine pe cei cu puteri sub cuzatia de vrajitorie. Astfel acum toti oamenii se nasc fara puteri si desigur asta da bine celor care sunt acum la conducerea din umbra a planetei asteia. 
In lumea mea sunt doar o fata obisnuita adica aproape obisnuita. Fiindca de fapt sunt fiica conducatorului planetei noastre. Ca sa facem o echivalenta e ca si cum as fi fiica lui Obama al vostru.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in 12/8/2013, 02:20, editata de 1 ori
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 11/8/2013, 22:42

Am ascultat-o si mi-am dat usor ochii peste cap. 
-Nu am inteles o iota din ce ai zis, dar cert e ca nu esti de aici la fel cum nici eu nu sunt. Am zis zambind si m-am ridicat de jos, ametit inca. Am incercat sa levitez si nu mi-a iesit. Puterile mele erau pe 0 din cauza transformarii mele. Aveau sa revina dar doar in cateva zile.
-Daca tot esti aici, haid sa mergem in oras,i-au ceva pe mine si mergem la o ciocolata calda undeva? ma plictisesc in casa...am zis ultima parte mai incet. Mda, chiar aveam nevoie sa mai vorbesc cu cineva, dar de petrecere, sigur nu avea sa ma prinda in prajma,uram petrecerile.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 12/8/2013, 02:27

-Ca sa iti explic mai bine si mai direct, pe planeta mea tatal meu e conducatorul, cel mai puternic om de pe planeta, vorbind la figurat. Este echivalentul lui Obama al oamenilor. Iar eu sunt fiica lui. Nu stiu Obama al oamenilor daca are fiu sau fica sau mai multe, cert e ca eu as fi echivalenta cu ei. In calitate de fiica a conducatorului planetei mele natala beneficiez de aceleasi privilegii ca fii sau fiicele presedintelui Americii de aici de la voi. Imi pare rau dar mai scurta de atat in explicatii nu pot fi. Ii spun eu. 
-Si desigur. Ador foarte mult ciocolata calda. Ii spun eu zambind.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 12/8/2013, 02:39

Am mers impreuna prin zapada pana am ajuns in oras unde majoritatea imblaniti bine,ma priveau ingroziti cum umblu fara haine pe bust si is chiar usor ranit pe corp. Uram din suflet oamenii asa atenti la detalii. Am imbracat repede ceva si am continuat sa mergem prin zapada, pana la o cafenea dintr-un bloc foarte mare la parter. Totul era impodobit de iarna,luminite si mirosea a fursecuri,bomboane si cozonaci peste tot. Nu era deloc stilul meu sa-mi placa Craciunul,dar nu aveam cum totusi sa uit ca exista pentru ca il uram. Am intrat si ne-am scuturat de zapada de pe haine, mergand la o masa frumos aranjata.
Am luat loc si am vazut ospatara imbracata in costumas de craciunita venind sa ne ia comanda. 
-Mie o ciocolata calda. Am zis scurt fara sa o privesc pe tipa, deoarece simteam miros de vampir si sigur era al chelneritei,probabil cauta ceva proaspat pentru ajun.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 12/8/2013, 02:51

-Mie cea mai scumpa prajitura si o ciocolata calda cu frisca. Comand eu. Dupa ce ospatarita ne aduse comanda eu scot cardul din poseta mea. 
http://static2.businessinsider.com/image/4fd118ec6bb3f71760000002-1200/someone-should-take-a-railgun-to-this-card.jpg
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Nina Namarata la data de 12/8/2013, 02:56

Am chicotit scurt si am privit fereastra. Ningea asa de frumos. Am luat o gura din ciocolata calda si am scos pachetu de tigari din buzunar. 
-Te deranjeaza ca fumez? am intrebat in speranta ca nu o va deranja tigara mea.
Nina Namarata
Ex-Staff
Ex-Staff

Sus In jos