Joc De Rol

Inca o idee noua de rpg

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Inca o idee noua de rpg

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 20/8/2013, 03:10

Nu stiu cata lume va fi interesata asa ca voi spune ideea mea de rpg aici nu la ploturi. 

Actiunea se va petrece in Evul Mediu undeva prin secolul 12 cand marile si oceanele erau bantuite de pirati. Pe atunci razboaiele pe mae erau la ordinea zilei. Pe atunci sa intalnesti sirene era ceva la ordinea zilei, la fe ca si luptele pe mare. Pe atunci orice marinar sau pirat si oriciine ce calatorea pe mare, avea sansa sa vada macar cate o sirena la fiecare calatorie pe mare. Sirenele erau inca foarte multe de ordinl ecilor sau sutelor de mii. Dar tot pe atunci piratii le pesciau sau mai bine spus braconau ca sa le vanda circului care dadeau bani multi pe ele sau bastinasilor care le oferea piratilor din bogatele lor resurse. Astfel sirenele ajungeau fie atractii la circ sau zoo fie animatoare pentru regii unor insule, fie mancare pentru cei mai influenti si bogati bastinasi a unor insule, la ospaturi imparatesti. Sirenele pentru a se apara se foloseau de vocea lor nepamaneasca si coada lor mai puternica decat a lui Moby Dick, pentru a atrage marinarii si piratii si a le scufunda corabiile. 
Pe atunci o tanara sirena, fusese capturata de un pirat tanar care sub pretextul implinirii a 3 dorinte, el fusese de acord sa o elibereze. Insa o data cu trecerea timpului ei devin prieteni. 

Uaseri autorizati: Eu si dumitru.cezar si Amy daca doreste.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2159
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos