Joc De Rol

O lume gri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

O lume gri

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 12/9/2013, 15:02

Data: 19.04.2030 
Lumea:n/a
Planeta: Pamant
Țara: Romania 
Localitatea: Bucuresti 
*Regulă:
Nu sunt reguli
Membrii Autorizați: 
Invader Lamu cu Alethia
Crisom  

Legea eutansierii cainilor maidanezi si sterilizarea celor cu stapan data intr-un an ce se sfarsea in cifre ghinioniste, 2013, in Romania, crease un precedent in toata lumea. Astfel ca nu au trecut decat 17 ani, iar cainii nemaiputand sa se reproduca, specia lor se apropia de extinctie. In toata lumea, abia de mai erau in viata cateva sute de caini destul de batrani, majoritatea pekinezi, bishoni si alte piticanii asa zise "de companie" si desigur cainii utilitari ai politiei asa zisii caini Lupi. Dar pentru oamenii de rand,era foarte greu sa isi procure un caine lup. Intr-o astfel de lume pustiita de caini, faradelegile se inmultisera si rata infractionalitatii crescuse peste masura, De lipsa cainilor se bucurau spargatorii de masini, spargatorii de apartamente, hotii de buzunare, violatorii si tiganii. 
Undeva in Bucuresti traia cineva destul de slab de inger si fara aparare. Cineva care se cunostea de la o posta ca ar avea nevoie de un bodyguard dar era prea sarac pentru asa ceva. Era vorba de un copil de scoala generala ce traia undeva la periferia Bucurestiului, dar trebuia sa traverseze zilnic de 2 ori in drumul spre scoala si inapoi acasa Cartierul Tiganesc numit Ferentari in fiecare zi fiind bataia de joc a tiganilor si indurand umilinte de nedescris, deoarece locuia in Berceni si invata in Rahova. Dar totusi o sansa se ivi pe neasteptate. 
Ma tot intrebam daca eu ramasesem singura din specia mea in viata si in libertate dupa apocalipsa speciei canine. Hingherii inca patrulau mai ceva ca politistii pentru a pazi orasul de aparitia vreunui caine. Eu traiam ascunzandu-ma mai ceva ca un hot. In majoritatea timpului scapasem datorita faptului ca ma ascundeam prin canale si prin fosta retea de ghetouri. Centrul orasului era o zona interzisa pentru mine de unde risca sa fiu prinsa imediat si poate ucisa. Insa intr-o zi neevitabilul s-a intamplat. Trebuind sa merg dupa ceva mancare fusesem zarita de un hngher si alergata prin Cartierele: Militari, Drumul Taberei, Ghencea, Odai, Rahova si Ferentari. O distanta de 11,6 Km, in jur de aproape 2 ore. Observasem ca hingherul respectiv tot nu se lasase. Totusi in interiorul cartierului Ferentari reuses sa il fac sa imi piarda urma pentru o vreme. Ma ascunsesem sub o masina ce parea a fi o masina de lux ca mai toate masinile din zona care desigur au fost cumparate cu bani obtinuti in moduri ilegale. De acolo dupa cateva minute observ ca o gasca de tigani adolescenti incearca sa abuzeze de cineva. Fiind obosita de atata alergatura prin oras, imi era imposibil sa imi dau seama daca respectiva victima era baiat sau fata totusi chiar daca eram farte epuizata decid sa intervin asumandu-mi orice risc. Ma reped ca un lup flamand asupra gastii de tigani care se imprastiasera ca potarnichile. Totusi reusisem sa gust din picioarele catorva dintre ei. Dar tocmai atunci aparura si hingherul care ma alergase pana aici. Eram foarte departe de zona mea pe care as fi putut-o numi "Acasa" deoarece eu locuiam intr-un canal undeva prin Tunari. 

OOC: Crisom personajul tau va trebui sa fie undeva cam prin scoala generala Intre a 5-a si a 8-a.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2136
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos