Joc De Rol

Mythic Anthropomorphic Island

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mythic Anthropomorphic Island

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 27/9/2013, 03:43

Data: 20.10.2013
Lumea:n/a
Planeta: Pamant
Țara: Japonia 
Localitatea: 
*Regulă: 
Nu sunt reguli
Membrii Autorizați: 
Invader Lamu cu Calypso 
Amy cu Hao 

Era o dimineata de toamna. Ma trezesc dimineata primul meu gand fiind la mancare. Imi petrecusem noaptea in grajd. Dimineata sunt insa trezita de un postas care arunca ziarul de pe bicicleta direct in grajd, lovindu-a, convins a abonatul ziarului cand va veni la grajd va gasi ziarul. Insa inainte sa se trezesca Hao, ma apuc eu sa incerc sa il descifrez dar nu intelegeam o iota. Insa imi atrasese atentia poza reprezentativa de pe prima pagina cu cea a unei insule care se fpra proaspat. Si singurele cuvinte in engleza care reusisem sa le inteleg si eu. Mythic Island. 

In articol se vorbea despre o insula mitologica care renastea din adancuri sau mai bine zis care aparuse din nou, ea nescufndandu-se niciodata ci doar plecand intr-o dimensiune paralela si care aparea o data la 1000 de ani. 

Era o insula care era populata doar de fiinte antropomorfe. De la gandaci si pana la maimute, toate animalele erau fie 30%, 50% fie 90% antropomorfe. 

30% antropomorfe (pastrarea infatisarii de animal dar abilitati umane): caini, pisici, lei, vulpi, etc 50% antropomorpe: Centauri si variante ale acestora, sirene, etc. 90% antropoorfe: infatisare umana si 10% abilitati de animale sau insecte: zane 

Insa pe acea insula speciie cele mai numeroase si reprezentative fiind Homo caballus (centaur) si Canis Lupus Sapiens (lupi cu abilitati umane) dar care se deosebeau in multe aspecte de varcolaci. 

OOC: Amy, lasam topicul asta pe atadata, dupa ce il terminam pe cel cu Calypso care e deja inceput. Numai ca l-am facut acum ca sa nu uit ideea. 
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2250
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos