Joc De Rol

Goddness vas Angels

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Goddness vas Angels

Mesaj Scris de Amy la data de 1/12/2013, 11:07

Eram undeva prin oras. Ma aflam intr-o cafenea, citit un ziar. Soarele stralucea frumos.. atat de frumos incat mi-as fi dorit sa fiu libera de la asa zis-a mea munca, dar totusi nu aveam norocul acesta. In ziar citeam despre trei persoane disparute: doi baieti pe nume Tommy Edison, Daniel Cooper si o fata pe nume Rose Drew. Se pare ca ar fi mers cu cortul intr-o padure ecuatoriala, iar parintii n-ar mai fi auzit nimic de ei de atunci.

-----------------------------------------
CODE:03

Nyan nyan nyanmaru, mina no nakama. 
Kokoru yasashiI nyanko no mikatta
 Kieyuki inochi no hakanasa to
Dareyori kanashimi shiteiru..
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sex : feminin
Puncte : 3231
Aprecieri : 32
Varsta : 19
Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.
Categoria Favorită : Roleplay: Direct
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Goddness vas Angels

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 1/12/2013, 11:54

In respectiva cafenea, aparu un nor de stelute roz si galbene si cand norul disparu, in locul lui, eram eu. Ma teleportasem in acea cafenea. Taman la timp sa aud la radio inceperea jurnaluli de stiri care incepusera exact cu cei 3 turisti disparuti. La radio spusese si numele padurii si imi dau seama ca trebuie sa fie undeva prin America de Sud, pe langa Bolivia.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in 1/12/2013, 12:42, editata de 1 ori
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sex : masculin
Puncte : 2197
Aprecieri : 1
Varsta : 31
Localizare : Braila
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 1/12/2013, 12:01

Bun.. Imi spun eu in gand dupa care ma scol de la masa, platesc ceea ce comandasem cu putin timp in urma: o portie de cartofi prajiti de care nu ma atinsesem dar servitoarea mi-a spus:"Ori cumperi, ori pleci", dupa care parasesc acel loc. Ajunsa imediat afara, asigurandu-ma ca nu ma vede nimeni ma teleportez in alt loc. Fusesem avertizata prin acel "radio" al ingerilor ca o zeita se afla in apropiere, totusi nu mi-am putut da seama cine era, chiar daca i-am simtit aura extrem de aproape si clar.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 1/12/2013, 12:07

Eu comand de la bar o portie de cartofi prajiti mare, o prajitura si un suc. Apoi ma asez la masa incepand sa mananc. In acelasi timp gandindu-ma si incercand sa analizez locatia exacta, unde ar fi trebuit sa ma teleportez.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 1/12/2013, 12:27

Eu, devenind mai nepasatoare fata de aparitia unei zeitati prin acele parti, apar undeva prin America de Sud, pe langa Bolivia si incep a cauta parintii celor disparuti. Ma strecor de asemenea in sediul politiei uitandu-ma prin dosarele celor trei. Afland adresa si numele parintilor le fac o vizita la fiecare. Dupa terminarea "interogarilor" aflu ca cei trei erau atat prieteni foarte buni, cati si colegi de clasa. Nu manifestasera comportamente ciudate, sau orice alceva iesit din comun.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 1/12/2013, 12:46

Eu ma teleportasem in padurile din Bolivia, incerand sa ii caut pe cei 3. Gasesc niste hainele pline de sange, si rupte. Lasate pe jos. Si urme de tigru. Era clar ca cel putin unul dintre cei sfarsise deja in stomacul unui tigru.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in 2/12/2013, 11:49, editata de 1 ori
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 2/12/2013, 11:47

Neobtinand suficiente informatii ma teleportez in acea padure cu echipamentul dupa mine. Cercetez padurea si nu gasesc nimic suspect. La un moment dat dau de un padurar, din cate se parea, ori un vanator.
-Monstrul ala are pe cap o recompensa uriasa si sa nu crezi ca mi-o vei fura!Striga el la mine.
Eu uitandu-ma ca tampita.
-Scuze. Spun eu si cu doua degete de la mana stanga ii ating fruntea, acesta lesinand. E pentru binele tau. Dupa care plec mai departe cercetand locurile.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Invader Lamu la data de 2/12/2013, 12:03

In tip ce cautam turistii disparuti dau de fata inger si cum aveam o dusmanie pe ea, incep sa ma laud dar in modul meu fara a scoate un singur cuvant. Strang mana dreapta in pumn si apoi cu aratatorul de la mana dreapta desenez un dreptunghi in aer, rostind o vraja in gand si suflu de 3 ori. Drepunghiul desenat de mine in aer deveni un televizor cu plasma ce plutea in aer, invingand gravitatia prin forte misterioase si necunoscute. Ii cer apoi sa imi arate unde sunt cei 3, si imi arata atacul tigrului chiar in locul ce ma aflam si incotro fugisera ceilalti 2 si unde se ascunsesera. Dupa hainele gasite pe jos m-as fi asteptat sa lipseasca unul din baieti insa lipsea fata. Cu toate astea, monitorul aratase ca tigrul doar ranise pe unul dintre baeti sfasiindu-i hainele. iar fata generoasa ii daduse lui hainele. Baiatul era imbracat in fusta si bluza ei, cu gandul ca fiind in padure nu are cine sa il vada oricum. Pe mine ma bufnise rasul. Fata insa aratase monitorul ca un trib de canibali ce traia in acea padure o rapise si o dusese intr-un templu venerand-o ca pe o zeitate. Insa o tineau sechestrata in templu, probabil confundand-o cu o zieta fiindca era in costumul Evei cand o vazusera.
Invader Lamu
Mod. Roleplay
Mod. Roleplay

Sus In jos