Joc De Rol

Jurnal reset punct

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mr Green Jurnal reset punct

Mesaj Scris de test.reset la data de 6/2/2014, 06:41

Data : 16.05.2002
Ora : 20:00

Razboiul ... razboiul nu se va schimba.

In urma cu 5 zile m-am trezit plin de zgarieturi intr-un tomberon de marimea unui dulap, inconjurat de niste lucruri foarte strani . Aceste lucruri sunt defapt deseurile unui laborator. Un cadavru necunoscut  ( cu leziuni foarte adanci si mult sange pierdut ) care se afla langa ( 20 m ) tomberon detine un telefon mobil cu foarte putina baterie, poze cu persoane necunoscute, acestea cel mai probabil fac parte din familia lui, fara retea sau semnal, mesaje personale din care reiese ca numele lui era David. Laboratorul prezinta urme de violenta si batalie ( sange, seringi si echipament stricat ) este cu energie scazuta ( intunecos ), fara apa si de marime gigantica ( peste 50 de camere ), cu cel putin 4 nivele, inconjurat de un gard ghipat si multe semne de avertizare ( biologice de contaminare si chimica ), parasit. Nici o masina sau vre-un vehicul existent pe o raza de 50-100m, o singura strada si padure cu copaci inalti, inconjur. Pe un semn din apropiere scrie Laborator Freymas ( numele Laboratorului care este militar ).

Inauntru acestuia am putut cauta prin 12 camere largi, pline cu echipament medical, nici o urma de om si multe documente ( pe care le voi verifica mai tarziu ) . Am gasit echipament foarte util : un rucsac de marime medie si usor de carat pe spate, trusa medicala , o lanterna si 6 bateri, mancare ( 1 snacks 100g, 2 ciocolate 200g, 1 felie de pizza 100g ), o bara de metal ( 50 cm, circulara, 1kg ), pastile ( antibiotice, calmante, somnifere ), bauturi ( 1 sticla de apa 0,5 L, 2 doze suc 1 L, cafea ) si un incarcator pentru mobil. Echipament inutil : bucati de metal, geamuri sparte, usi stricate, dulapuri goale sau rupte, paturi goale sau murdare
Echupament stricat, inutil sau fara energie : frigidere, containere, siringi, ace, eprubete, scaune, mese, calculatoare

Nu imi amintesc cum ma cheama si ma doare capul ingrozitor. Zgarieturile sunt preponderent pe membre ( picioare si maini ), le-am putut trata cu dezifectantul si bandajele din trusa medicala. Pastilele calmante ( Echitonls ) le-am luat pe parcusul de 3 zile la orele 12 si 18 iar in urmatoarea jumatate de ora voi lua pentru prima oara somnifere ( Joknhhs ) deoarece nu am dormit de 2 zile. Mancarea mai imi ajunge pentru o zi doua maxim la fel si bautura. Afara ma simt mai in siguranta si pot dormi cu o gramada de zgomot decat inauntru fara nici un zgomot, am cosmaruri, la naiba cu laboratorul asta. Nu a fost o idee buna sa intru inauntru, trebuia sa imi rup eu adidasi pe strada pustie, locul asta ma sperie mai tare decat padurea de fagi. Totusi sper sa gasesc informati utile ....

Ora 20:30

Am luat somniferele si astept sa isi faca efectul ... de ce " Razboiul nu se va schimba ? " este singura idee la care ma pot gandi momentan... in visele mele parca ma bat in continuu

Ultima editare efectuata de catre test.reset in 6/2/2014, 08:36, editata de 4 ori (Motiv : * cu leziuni foarte adanci si mult sange - cu leziuni foarte adanci si mult sange pierdut)
test.reset
Nou Venit

Puncte : 1322
Aprecieri : 0
Varsta : 19
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mr Green Re: Jurnal reset punct

Mesaj Scris de test.reset la data de 24/7/2014, 01:31

se poate muta in lucrari abandonate, va rog ? nu am avut timp sa termin
test.reset