Joc De Rol

Ma X Shikake ( True Mechanism )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ma X Shikake ( True Mechanism )

Mesaj Scris de Soul la data de 16/4/2013, 06:22

CARACTERISTICI GENERALE

Numele Personajului: Ma X Shikake
Semnificatia Numelui: Numele e unu' dintre singurele lucruri pe care le stiu despre mine. In traducere libera inseamna Mecanism Adevarat
Porecla: Max
Sex: Masculin
Specie/Rasa: Homo-sapien cel mai probabil, desi... poate putin diferit
Vârsta: Necunoscuta... dupa fizic 17-20... Am observat ca am um metabolism celular extrem de lent, prin urmare imbatranesc foarte incet
Data Nasterii: Nu-mi aduc aminte
Zodiac: Nu stiu
Grupa de Sânge: Nu stiu...
Locul Nasteri: Nu-mi aduc aminte nici asta...
Rezidenta Curenta: Oriunde ma duce calatoria mea
Ocupatie: Calator
Media Scolara: Nu tin minte sa fi fost vreodata la scoala, poate am fost... mi-ar placea sa stiu
Familie: Necunoscuta, pentru mine e doar un cuvant...
Pietre Pretioase: Port cu mine o piatra numita "Anima Terra" ce pare sa reactioneze in anumite situatii si e inca unu-l din lucrurile pe care nu le inteleg despre mine desi o port din totdeauna
Mai mult: E posibil ca piatra sa fie cheia trecutului meu... din cate incep sa inteleg

CARACTERISTICI FIZICE

Înaltime: 1.80... ceva de genu
Par: Turqoaz
Ochii: Negrii
Cicatrici/Tatuaje: Inscriptii ciudate imprastiate pe corp
Aparitie Generala:
Puncte forte: Curiozitatea
Puncte slabe: Curiozitatea
Mai mult: Sa fi curios te poate baga in tot felu de probleme, dar totodata te poate scoate din ele

CARACTERISTICI MENTALE

Aliati: Nu am incredere destula in nimeni cat sa formez aliante
Inamici: Din punctul meu de vedere niciunul, dar multi tind sa ma evite sau chiar atace fara motiv cand inscriptiile ciudate de pe corp sunt la vedere
Telul/Misunea: Sa calatoresc prin lumi in sperata ca voi afla cine sunt si de ce nu-mi amintesc nimic din copilarie
Aspiratii: Sa-mi dau seama ce si cine sunt
Hobbies: Sa desfac si sa inteleag cum functioneaza lucrurile... si nu intotdeauna lucruri mecanice
Îi place: Sa calatoresc
Nu-i place: Sa calatoresc... cateodata mi-as dori sa pot raman in unele din locurile prin care trec
Talente: Par sa inteleg repede cum functioneaza lucrurile... din nou, nu doar cele mecanice
Inabilitati: Se pierde des, nu are un sens al directiei prea dezvoltat si e usor distras de lucruri noi sau interesante, desi niciodata nu recunoaste asta
Frica/Phobia: Oamenii prietenosi ma nelinistesc... pana la urma toti au interese proprii, nimeni nu e de incredere
Personalitate Generala: Linistit si tacut, prefer sa observ, sa inteleg si apoi sa cercetez de unul singur
Personalitate Interioara: La fel
Cel mai drag lucru/eveniment care si-l aminte?te: Un zambet... Nu stiu al cui sau de cand...
Cel mai mare regret: Ca nu-mi amintesc cine sunt
Secret: Ma pot teleporta, chiar si in alte universuri
Mai mult: Am stiut intotdeauna s-o fac, si o fac de cand ma stiu

CARACTERISTICI SPECIALE

Obiecte Speciale: "Anima Terra" Piatra de la gat
Arme: Un pumnal, din acelasi material ca piatra ce-o port cu mine, Anima Terra
Magie: Teleportare, desi nu-s sigur ca e magie
Mai mult: Stiu s-o fac de cand imi aduc aminte... o fac fara niciun efort, insa, sa sar in alt univers necesita putina concentrare.

CONTEXT ISTORIC

Istorie Generala: Acu 20 de ani m-am trezit in intuneric intr-o cusca pe ceea ce parea a fi un vapor, de o persoana pe care mi-o amintesc doar vag spunandu-mi: "Nu e timp! Trebuie sa te concentrezi si sa pleci de aici. Am sa te caut! ... Asta e primul lucru pe care mi-l amintesc, inainte de asta, nimic. De atunci Incerc sa-mi caut trecutul si pe acea persoana, calatoresc neincetat, dar pana acum... numai piste false si dezamagiri. Nimeni nu pare sa stie cine sunt... sau ce. In toate universurile prin care am calatorit n-am mai intalnit pe nimeni cu abilitatea mea.

Viata în prezent: In prezent... fac acelasi lucru pe care l-am facut de 20 de ani, imi caut identitatea... la propriu. Inca am speranta ca o sa aflu cine sunt, dar... Fac asta de asa de multa vreme ca incepe sa-si piarda din sens. Pana la urma... de ce sa-mi irosesc tot viitoru' in cautarea trecutului

Intamplari Imporante:Destule... si toate-mi spun: "Nu esti bine venit" sau " Nu esti ca noi" Dupa o vreme, te obisnuiesti...
Soul
Ex-Staff
Ex-Staff

Sex : masculin
Puncte : 1899
Aprecieri : 16
Varsta : 24
Localizare : Transilvania - the land of vampires and werewolves and shit
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus