Joc De Rol

Cascadele lui Iris

Pagina 5 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cascadele lui Iris

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 09:02

În timp ce eram într-o misiune de recunoaștere, mergeam cu Skateboard-ul meu zburător în jurul unei cascade misterioase. Liz și Patty erau cu mine, transformate în pistoale.
Simțeam prezența a două suflete mai jos lângă cascadă așa că m-am dus să investighez. Apropiindu-mă tot mai tare de cele două suflete până am făcut contact vizual și eram chiar în fața lor. Erau două fete și un spirit, însă spiritului nu-i simțeam sufletul.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sex : masculin
Puncte : 3811
Aprecieri : 17
Varsta : 21
Localizare : Somewhere over the rainbow
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 09:27

Eve nu se schimbase deloc, la fel ca in trecut era foarte silitoare. Muncea de zor şi nu pierdea niciodată vremea. Termină şi cu acelea. Se vedea pe ea că era udă leoarcă, chiar şi locul în care şedea era ud. Dar ochii ei erau mai sclipitori ca niciodată.
-Ce urmează?
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sex : feminin
Puncte : 3523
Aprecieri : 9
Varsta : 19
Localizare : Dreams World
Categoria Favorită : Roleplay: Direct

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 09:34

-Poti sa iei o pauza. Spune Anna catre ea. Parea putin nepasatoare dar totusi inauntrul ei nu se putea sti ce se afla asa ca e bine sa nu judeci o persoana din prima.
Mai trebuie sa bag introducerea? Ce sa spun, X-laws parca era de data asta mai energici si inca deveneau din ce in ce pe masura ce timpul trecea:
-Inchide ochii. Simti ceva? Energia calda a lui Jane continua sa curga in noi toti.
-E nevoie de mai mult decat un mic foc pentru a o infrange pe doamna noastra.
-Treaba noastra e de a o proteja in timp ce se vindeca.Sunteti gata?
-Desigur!
-Lumina lui Jane continua sa straluceasca. Chiar de ne-ar costa totul noi o vom apara.
Eu unul eram oarecum uimit de aceste cuvinte curajoase.
-Hm... Chiar de v-ar costa totul, spuneti? Foarte bine. Distrugeti pe toti acesti fanatici imediat, apoi terminatio si pe iubita lor fecioara de fier.
La auzul acestor cuvinte adeptii mei loiali sar la lupta incepand sa-i atace, mai putin Opacho ce ramane langa mine.

-----------------------------------------
CODE:03

Nyan nyan nyanmaru, mina no nakama. 
Kokoru yasashiI nyanko no mikatta
 Kieyuki inochi no hakanasa to
Dareyori kanashimi shiteiru..
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Puncte : 3291
Aprecieri : 32
Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 09:39

Văzând că cele două fete nu mă bagă în seamă, m-am dat jos de pe Skateboard și am sărit în fața lor. Apoi am făcut skateboard-ul să dispară folosindu-mi magia. Mă uitam spre cele două iar ele se uitau la mine, văzând că nu se întâmplă nimic am decis să mă prezint.
- Eu sunt Death the Kid! Sunt student Shibusen și am fost trimis de tatăl meu, care e zeul morții să invetighez această cascadă
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 10:50

Eve ia o pauză la spusele Annei bucurându-se de fiecare moment. Aerul rece îi mângâia părul şi pielea cea fină. Era mai uşoară decât în postura de angeloid. Era foarte flexibilă dar faptul că trebuia să alerge înloc să zboare o dispera.
-Cum fugiţi voi oamenii pe picioarele astea?Mie îmi e al dracu de greu. Frecarea cu pământul e oribilă.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 11:09

-Va trebui sa te obisnuiesti. De acum pana incepe turneul chiar si dupa rundele preliminare o sa continui antrenamentul. Si revenind la tine.. Death the Kid? De ce trebuie sa investighezi aceasta cascada? Si apropo, eu sunt Anna.
Intre timp pe aici X-Laws se arunca in fata atacurilor primite pentru a o proteja pe Jane. Yoh si prietenii lui privesc de acolo de sus nefiind siguri ce se intampla jos.
-Acei X-Laws sunt un grup loial este evident. Nici macar nu stiu cu certitudine daca Jane este in viata.Stiu ca li s-a epuizat putere si uitativa cu cata pasiune lupta inca pentru a o apara. Dar putine lucruri stiu ei.Nimeni nu poate rezista spiritului de foc, ori cata putere iar fi ramas lui Jane aceasta se va termina destul de curand.Spun eu adresandu-ma lui Opacho.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.

Sus In jos

Death the Kid

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 11:17

- Bună Anna!
- Trebuie să invetighez această cascadă deoarece Shibusen-ul crede că aici se află o sursă de energie ascunsă. Dar după cum văd sunteți doar voi aici. Întrebarea este, ce faceți voi aici?
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 11:20

Corpul lui Eve era foarte încins, de la atâta muncă . Îi era cald, deşi vântul îi saluta pielea răcorind-o câte puţin. Se aruncase în apa cascadei deşi ştia cât de rece era. Nu îngheţase. Avea o putere de concentrare uimitoare. Doar Black Rock Shooter ştia adevărul de această dată.
-Anna, ea a mai fost shaman, nu e prima data...mă mir că m-a ales tot pe mine.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 11:27

-De ce ? S-a intamplat ceva? Intreb eu catre Rock dupa care revin la acel baiat. O sursa de energie ? Hmmm... sti ar fi posibil, dar probabil ascunsa pe fundul marii, am auzit si eu dar nu prea am bagat in seama acesti lucru.
La situatia mea membrul consiliului numit Silva devenea ingrijorat si furios pe cat de mult astepta dar a avut noroc caci inteleptul, adica cel mai batran...bine mai pe scurt conducatorul a inventat cu usurinta o scuza pentru a-l lasa sa plece astfel a plecat impreuna cu prietenul sau la locul unde se desfasura batalia noastra in care acei X-Laws erau mai hotarati ca niciodata sa o protejeze pe iubita lor Jane iar Yoh si ai lui deveneau si ei ingrijorati la randul lor.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 11:30

Cât timp asteptam un răspuns, am observat un nor perfect simetric.
- Norul acela minunat și pufos! Ohhh ! Aș vrea să-l îmbrațișez. Câtă simetrie, e atât de perfect.
Apoi mi-a aduz Liz aminte că eu defapt eram aici să cercetez nu să mă holbez la nori.. dar
- Acel nor! N-am mai vazut niciodata un nor ca acesta..
Am auzit doar parțial răspunsul Annei
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 11:41

Eve se întoarce mai udă decât atunci când plecase. Dar mai energică ca şi când începuse. Era ciudat dar răcoarea aceea îi dase o energie, vai vai.
-Dacă Eve şi-ar îndepărta protecţiile nu ar mai avea nevoie de antrenamente...spune Black în şoaptă.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 11:47

-Nu-mi pasa. Spune Anna poate chiar nepasatoare nici eu nu stiam sigur. Uitete mai bine.Spun eu catre baiatul ce admira norul care de fapt nu era asa cum spunea el, ci putin deformat.
Cat timp ei probabil ca ar fi inceput sa rada, am zis poate, la un moment dat Yoh si prietenii lui ne mai avand rabdarea sa priveasca masacrul ce urma sa isi faca aparitia in fata ochilor lor isi declanseaza cu totii odata puterile desi era o cusaca de limita Furyoku formandu-se o uriasa lumina ce se putea vedea chiar si de la cascada.
-Wow chiar si dupa ce a fost arsa controlul spiritului ei este inca puternic.
-Poate ea este bine la urma urmei.
-Cui ii pasa patrunde!
In timp ce ei inca incercau si bineinteles nu mai aveau mult X-Laws isi pierd doi coechipieri acesta fiind picatura ce a umplut paharul, adica cusca fiind sparta.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 11:52

În timp ce admiram norul Liz s-a transformat și mi-a dat o palmă peste cap, apoi s-a transformat înapoi în armă.
- Ahh de ce ai făcut asta?! Îi spuneam eu văicărindu-mă.
Dar totuși aceea acea palmă m-a trezit și am văzut cum norul se deforma datorită vântului.
DEZGUSTĂTOR! spun eu în gândul meu, întorcând spatele la nor și uitându-mă spre fete.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 11:55

-Poftim şefa, sunt în plină formă spune Eve de parcă se odihnise vreo 100 de ani . Răcoarea aia făcea minuni întradevăr. Se simţea atât de liberă.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 12:08

-Fa 5000 de abdomene. Spune ea cu un oarecare zambet. In timp ce in batalia noastrea de la ei murisera trei coechipieri nu doi si astfel revenind la subiect cand ei au vazut ca acea cusca a fost sparta au crezut imediat ca Jane a murit. Incepusera sa se roage sa le dea un semn si inca vrans sa spere ca ea ar fi inca in viata dar deja devenisera disperati.
-Pauza s-a terminat! Spuand asta unul din adeptii mei toti incepura din nou sa atace distrugand cam tot in calea lor dar prietenii lui Yoh intervin aparandu-si inamicii, caci nu erau nu-mai inamicii mei ci si ai lor dar X-Laws nu puteau intelege de ce ii ajutau.
-Maestre Hao, vrei sa ni te alaturi?
-Nu inca. Pentru moment voi lasa asta la latitudinea lui Luka.Eu spunand asta imi indpret privirea catre Yoh care ma privea deja cam incruntat, iar cei doi din consilui se indreptau catre noi dar sunt oprti de Mikihisa sub pretextul ca acesta ar fi singura sansa de a ma opri. De la locul unde avea loc lupta se putea observa cu usurinta de la distanta foarte mare un nor negru, intunecat plin de fulgere sub care stateam noi.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 12:14

Se pare că una antrenează pe cealaltă.
- Hmm, spun eu punându-mi mâna sub barbie, începând să gândesc.
- Anna. Spui că crezi că există o sursă de energie în mare?
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 12:18

Eve făcea întocmai deoarece avea foarte multă energie şi normal cu o asemenea energie nu avea cum să doarmă. Defapt angeloizii nu dorm, de obicei . Nu au voie să viseze, dar ea încălca orice regulă aşa cum cărţile o învăţaseră să facă.
-Eve, scoate partajarea memoriilor, ia eul liric pe post de spirit şi arată-le ce poţi. M-am săturat să stau legată în mărgelele ăstea.
Eve o auzise şi ştia perfect la ce se referă însă nu vroia. Prefera să nu ştie.
-Ce memorii?
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 12:24

-Gura! Nu ai voie sa intri cu ea in echipa pana nu termina antrenamentul, sa fie clar. Va trebui sa suporti, nu te mai plange atat. Spune ea devenind putin enervata si daca se enerva nu era bine, deobicei.
-Hmm... ce s-a intamplat rau Yoh? Nu pari prea fericit.Spun eu razand scurt.
-Ai mers prea departe astazi, Hao!
-Prea departe? E interesant. Odata ce il voi captura, nu sti cat de departe pot merge. Apoi ridic mainile in aer iar spiritul focului aparand in spatele meu dand sa atace, cu pumnul...dar Yoh pune sabia la gatul lui, dar nu una normala ci aceea pe care o crea cu ajutorul prietenului lui, un spirit.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 12:29

Văzând că fetele sunt ocupate cu antrenamentul lor, decid să convoc skateboard-ul și să merg în mare să verific. Folosindu-mi magia de Shinigami am convocat skateboard-ul, am urcat pe el și m-am îndreptat înspre apă.
- Ce este o sursă de energie? Spuse Patty.
- Este o chestie care îți generează energie. Îi răspunse Liz.
- Da doar că acea sursă este inepuizabilă. Adaugasem eu.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 12:33

Eve îşi continua antrenamentul şi era mai rapidă decât un om normal , ăsta putea fii adevărul. În momentele astea îşi mai forma şi ea corpul. Oricum peste 7 zile va trebui să aştepte 5 minute pentru o nouă transformare. Marea întrebare era dacă va trebui sau nu să înveţe toate astea din nou.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 12:40

-Atentie, daca o vei gasi, acea energie nu ar fi imposibil sa fie lasata de izbeliste. Cel mai probabil va vi protejata, foarte puternic deci te sfatuiesc sa ai grija. Adauga Anna carte Death the kid. Doar il informa. Acest lucru era posibil in cazul in care acea energie va fi gasita. Legendele despre aceasta cascada sunt multe. Una dintre ele spune ca ar detine ascunsa e sursa de energie foarte puternica a unei mari zeite.Intre timp la noi lupta continua. Prietenii lui Yoh ii aparau pe acei X-Laws.
-Asta se sfarseste aici, ma intelegi? Spune Yoh catre mine, foarte hotarat sa ma opreasca odata pentru totdeauna astfel lupta dintre noi doi continua.Nu dupa mult timp Yoh isi foloseste una din tehnicile sale numita "Marea lama a Kunimbului" sau cel putin ceva de genul, dar era deja in dezavantaz caci dupa treminarea atacului spiritul de foc aterizeaza in spatele lui prinzandul si luandul pe sus.
-Felicitari Yoh. Sunt mandru de tine. Spun eu catre el zambind.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 12:45

Te-am auzit Anna, strig eu în timp ce mă îndepărtez. Zburând pe skateboard-ul meu reușesc să ajung foarte repede la apă, însă undele transmise de la sursa de energie erau foarte slabe.
- Liz, Patty. Cât de mult vă puteți ține respirația?
- Ce-ai de gând să faci? Răspunde Liz puțin speriată.
Mi-am făcut skate-ul să dispară și am căzut în apă.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 12:48

Lui Eve începeau să îi fie uşoare toate chestiile astea, foarte uşoare. Se simţea pregătită de orice. Forţa ei spirituală era foarte mare datorită acestui antrenament pe care îl "savurase" .
-Cred că am cam terminat aici. Trebuie să mai fac ceva? Spune Eve în timp ce îşi menţine echilibrul pe degetul mic al mâinii.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 12:58

-Nu, cred ca ai terminat. Spune ea dandu-i drumul lui Rock. Sa vedem cat de bine te descurci. Adauga ea zambind oarecum malefi. Jun, iesi, Spunand din nou ceva de printre copacii iesi o fata in varsta cam de 16.
-Te voi testa eu sa vad cat de bine va descurcati ca echipa. Spune ea apropiindu-se. Eu sunt Jun. Adauga ea. Numele tau?
Bine si in timp ce Eve era testata acolo, aici eu si Yoh am terminat lupta fara prea multa osteneala:
-Nu este rau deloc Yoh. In sfarsit esti destul de puternic.Spun eu spiritul dandui drumul. Dintr-o data cerul, mai bine zis norul ce se afla deasupra noastra devenise parca sa zicem cam agitat si imi indrept privirea in sus mirat. Fulgere incepeau sa isi faca aparitia si in jur se simtea o puternica energie ce devenea tot mai mare.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 13:02

Eve se contopi cu Black şi era gata de orice. Era mult mai precisă ca înainte, avea să se mişte mult mai bine. Şi Black la fel. Nu trebuiau să îşi vorbească, legătura lor era atât de strânsă încât puteau să îşi simtă fiecare emoţie adâncă. Nu mai era Eve, nu mai era Black...erau ca unul, cu o putere triplă faţă de cea de dinainte.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos