Joc De Rol

Cascadele lui Iris

Pagina 6 din 17 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Death the Kid

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 13:04

După ce am căzut în apă, începusem să mă scufund încet. Am deschis ochi dar totul părea normal, nimic nu părea diferit față de o mare normală.
Mă uitam prin jur cu speranța să găsesc ceva însă nimic, după două minute sub apă a trebuit să înot la suprafață și să iau o gură de aer.
- Death ! Dacă mai continui așa o să ruginim. Spuse Liz.
- Nu-ți fă griji Liz, nu o veți face. Am spus eu luând apoi o gură de aer și scufundăndu-mă înapoi în apă.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sex : masculin
Puncte : 3746
Aprecieri : 17
Varsta : 21
Localizare : Somewhere over the rainbow
Categoria Favorită : Roleplay: Fantezie
Viața Utilizatorului : Sunt Bine [0]

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Cascadele lui Iris

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 13:17

Jun socate niste talismane galbene ce avea cate pantru in fiecare mana. Isi duce manile in X si spune:
-Ridica-te crediciosul meu protector! E timpul pentru Daodondo. Spunand asta se formeaza o mica crapatura in pamand de unde iese sub alta forma un renumit actor de film numi Pai Long ce aterizeaza in spatele ei. Nu avea un talisman pus ceea ce inseamna ca avea cunostinta propie.
La noi, totul devenea mai incitant. Din interiorul casei de fier a lui Jane iese o lumina orbitoare, iar portile se dezchidu-se in fata noastra aparand Jane cu o privirea incruntata:
-Sa incepem! In momentul urmator ochiul amestecului incepuse sa straluceasca mai tare ca niciodata, de pe marginile lui rotunde ducandu-se in sus pana la cer un flux de energie puternica.
-Deci, ea a supravietuit. Perseverenta fetita.
Pamantul incepuse sa se cutremure iar un turn incepea sa se ridice. X-laws depun ul ultim efort de a apara acel turn impotriva atacurilor adeptilor mei.

-----------------------------------------
CODE:03

Nyan nyan nyanmaru, mina no nakama. 
Kokoru yasashiI nyanko no mikatta
 Kieyuki inochi no hakanasa to
Dareyori kanashimi shiteiru..
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sex : feminin
Puncte : 3226
Aprecieri : 32
Varsta : 19
Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.
Categoria Favorită : Roleplay: Direct

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 13:22

Eve nu era deloc speriata, Black mai putin de-atat. Sarisera extrem de repede deasupra jucatorului ala ambulant de filme xxx ce-o fi. Cum credea Eve si Black . In timpul sariturii , Eve scoase o vioara din geanta ei. Te mirai cum incapeau atatea in ea. Stiau amandoua ce aveau de gand sa faca. Normal , Eve canta bine dar de data aceasta tot ce facea era sa le zgarie urechile tuturor. Cu ajutorul lui Black , sunetul viorii era amplificat de cateva sute de ori.
-Mai puteti cu urechile?
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Puncte : 3458
Aprecieri : 9
Localizare : Dreams World

Sus In jos

Death the Kid

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 13:30

M-am scufundat a doua oară și am început din nou să caut acea sursă de energie. Semnalele erau foarte slabe și fiind sub apă păreau că vin de peste tot. Deodată apăru un fel de rechin în fața mea încercând să mă atace dar m-am ferit la timp și l-am speriat folosindu-mă de Liz și de Patty.
Am continuat cercetarea însă era futil. Am ieșit la suprafață.
- Nu pot să-mi dau seama de unde vin aceste unde.
- Dar parcă tatăl tău a spus că este posibil să existe o sursă de energie, asta nu înseamnă că și există.
- Totuși, undele acestea îmi provoacă un sentiment ciudat.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 13:49

Pe jun o deranjau ingrozitor acele sunete, de aceea norocul ei ca isi luase niste casti la ea asa ca baga linistita muzica, ceea ce era putin ciudat pentru ea dar nu conta atata timp cat se putea lupta. Intre timp pe ana nu o deranjau caci ea de mult avea niste dopuri de urechi nefiind atenta la ceea ce faceau ele doua ci la turnul ce se vedea ridicandu-se in sus. Putea sa simta acea energie si isi putea da seama cu usurinta ce avea sa se intample. Acolo X-laws erau aproape terminati iar turnul aproape se ridicase complet.
-HAOO, NUUUU! Stirga Yoh pentru a incerca sa ma faca sa orpesc totul dar nu avea rost.Turnul era acum complet ridicat.
-Deschide poarta! Spune Jane ridicand mainile sus apoi casa de fier transformandu-se in spiritul ei gardian ce avea o cheie in mana. O poarta apare sus in mijlocul norului acela negru. Spritul baga cheia in broasca usii, rotind-o apoi aceasta deschizandu-se. Totul era inghitit de catre poarta Babylorn. Ori cine din jur din acel loc chiar si turnul era sfarmat in bucati si atras inauntru.
-Bucurati-va, am reusit! Adio tuturor!
Spiritul era singurul ce nu era atras inauntru dar spiritul meu de foc il ia, caci avea un plan mic cu el, dupa aceea poarta inchizandu-se imediat cheia rotindu-se singura in broasca.
-Ia inghitit pe toti. Spune Anna poate putin constienta de faptul ca spusese acest lucru cu voce tare dar stiind deja ce s-a intamplat acolo.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Localizare : Corabia un mic oras situat în partea de sud a judeţului Olt, pe malul stîng al Dunării, aşezat pe o suprafaţă plană, cu bulevarde largi şi drepte.Oraşul este situat la limita de Sud a Cîmpiei Române, în subdiviziunea ce poartă numele de Cîmpia Caracalului, din Cîmpia Olteniei.

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 22:24

Eve îşi lăsă vioara înapoi în geantă văzând că planul lor nu funcţionează. Era greu să lupţi aşa fără ştire, cum făceau Eve şi Black, de aceea era de admirat că se descurcau. Eve şi Black încep o luptă corp la corp ,o luptă în care puterea lor defensivă putea să o întreacă pe cea a adversarului. Însă picioarele lui Eve erau puţin obosite după antrenament şi asta le făcea să piardă din viteză . Luptă cam ca şi asta de pe aici..aveau ceva viteză...
Spoiler:
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 22:42

Bineinteles ca Pai Long nu lupta la nivel maxim dar odata ce Jun ia ordonat sa o faca acesta capata o viteza uimitoare atacand cu atacuri foarte puternice, iar intre timp la noi norul ce inconjura acel loc disparuse iar noi toti ne aflam intr-un loc ciudat dar nu era tocmai unul normal. Ganduri se auzeau deja, dar nu erau gandurile lor ereau ganduri vechi pe care le gandeau si toate se auzeau in dezordine; Atat de dezodonat incat nu iti puteai da seama care ale cui sunt. Se vedeau cum spiritul fiecaruia era gaurit pana disparea, iar in momentul urmator cu totii ne aflam nicaieri, intr-un loc plin de lumina, stand parca undeva in aer. Eu si Yoh eram singurii care erau suficienti de puternici sa faca fata uimitoarei puteri a portii:
-Tu si cu mine suntem singuri suficienti de puternici ca sa existam aici si tu sti ce inseamna asta: destinul nostru ne mai asteapta inca.Hai sa iesim de aici, vrei? Spunand eu acestea, am spart poarta iar in momentul urmator tunelui de lumina coborau in jos din cer aducandu-ne pe fiecare inapoi in diferite locuri, chiar si pe la cascada. Nu-mai eu si Yoh eram constienti, dar restul erau lesinati, sau poate chiar mai rau. Erau coplesiti de puterea portii Babylon.
-Poarta Babylon...nu a fost asa de rau, asa-i? Acum ca suntem afara pofta buna la masa.Eu apoi incep sa rad, dar nu cu un ras scurt ci unul sa zicem complet, ce arata amuzamentul meu dar era si oarecum intunecat sa zicem. Spiritul de foc acum devora spiritul gardian a lui Jane crescand inca odata Furyoku-l meu. Nimic nu ma mai poate opri acum! Spun eu apasand pe cuvintele spuse
-A spart poarta. Spune Anna probabil inca inconstienta ca spusese asta cu voce tare.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 22:48

-Te gândeşti la ce mă gândesc şi eu, Black?
-Trebuie să ne creem propriul stil , Eve. Unii luptă cu săbii , alţii cu săgeţi. Tu poţi lupta cu toate, dar hai să facem ceva nou.
Cele două căzuseră la un acord. Nu aveau de gând să folosească arme prea mari. Foloseau pietre. Pietre care le găseau pe jos. Aruncau cu ele în spirit, bineînţeles la viteza cu care aruncau , acesta trebuia să cadă imediat. Când s-au săturat de pietre, Eve şi Black au început să atace cu un băţ de îngheţată.

Ultima editare efectuata de catre BrighterAngel in 27/4/2013, 22:53, editata de 2 ori (Motiv : Am uitat de uniunea cu spiritu x.x =)))
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 22:58

Pe Pai Long nu il puteau afecta toate acestea caci era spirit, nu putea sa simta durerea si Jun stia asta inca de atunci de cand Pai Long isi recuperase cunostinta pentru prima data in 16 ani de cand este cu ea, atunci cand a lovit geamul care era pus pe un afis, acesta s-a zgariat dar nu sangera si nu simtea durerea. Eu terminand cu X-Laws apar pe stanca cascadei de acolo de unde apa curgea, la o inaltime destul de mare, privind ceea ce ei faceau, chiar de nu prea ma interesa caci eu imi terminasem treaba acum doar steateam si priveam, intre timp si ziua isi facuse aparitia si soarele incepuse sa rasara.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 23:02

Odată cu apariţia luminii, Eve se şi Black se simţeau din ce în ce mai bine. Mai ales Eve căreia nu îi prea plăcea întunericul. Deşi numele ei semnifica seara. Ce să ia , ce să ia. Un bici, ce altceva, şi îl prinseră pe Pai Lung şi îl răsuciră până la ameţeală.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 23:13

Pai Long opreste rasucirea tragand de bici, astfel tragand-o si pe Eve. O dusese pe sus si o izbira usor de pamant, bine asigurandu-se ca nu este prea aproape de el pentru a incerca vro smecherie.
-Intorceti-va! Spune Anna intorcandu-se catre noi. In aer, adica bineinteles, zburand, era un membru al consiliului shamanilor, imbracat cu trebuia ei sa fie imbracati si o masca pe fata.
-Tinere luptator Shaman. Ora socotelilor aproape c-a venit, dar ia aminte: cei mai increazatori nu sunt demni de provocare. Inima ta trebuie sa fie decisa si spiritul tau pregatit. Daca nu sunt atunci esecul tau este sigur. In momentul ultimelor cuvinte lui ii apar aripi cu ajutorul caruia creaza un vant atat de puternic incat pe fiecare ii impinge in spate iar dupa sfarsitul acestuia, disparuse dar vocea lui inca se auze:
-Uita-te pe cer dupa semnal. Ne vom mai intalni luptatorule Shaman cand vei fi chemat de stele.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 23:18

-Şi tocmai când credeam că mai ciudat de atât nu poate fi. Eve ateriză pe pământ în două mâini şi se împinse către Pai Lung, punându-i o piedică cum învăţase ea de la Black şi bineînţeles ajutată de ea. Îl prinse pe Pai Lung de o mână şi cu toată foţa care o avea, căci după acel antrenament obţinuse ceva nu glumă, îl aruncă în aer la 5 m de pământ şi îşi ia răsuflarea.
-Eve eşti bine?
-Nu-ţi fă griji, mulţumesc de ajutor Black.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 27/4/2013, 23:43

Pai Long profitand ca este in aer se intoarce cu viteza in jos. Tine mainile intinse in lateral si se roteste marindu-si viteza de catede cu mult. Opreste rotatia inca inainte de a face contact cu pamantul, cu mult intinzand un picior in fata si celalt mai strans, cu mainile tot intinse in lateral, imediat lovind-o pe Eve cu putere; atat de tare incat aproape facuse contact cu pamantul, adica fata ei si pamantul, caci cam asta ar fi trebuit sa faca lovitura pe care i-o aplicase, bine pe cei mai multi chiar i-a facut sa sarute pamantul deci sa nu se supere nimeni. Intre timp eu stateam si priveam antrenamentul ei. Eu nu mai trebuia sa particip la rundele preliminare caci sunt deja in competitie, caci turneul inainte fusese amanat iar cei care erau in turneu atunci sunt si acum iar cei noi veniti vor trebui sa treaca de testul consiliului dupa aceea trebuie sa aiba cel putin doua victorii din trei pentru a trece mai departe.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 27/4/2013, 23:49

Eve îi feri foarte uşor atacul deoarece acesta venea tocmai din aer. Se dase la o parte, nu era mare lucru.
-Black , eşti bine?
-Bine bine , nu avem cum să îl învingem fără tehnici , cred...Eliberează-ţi memoriile Eve!
-Vom reuşi , ai încredere.

Ultima editare efectuata de catre BrighterAngel in 27/4/2013, 23:53, editata de 1 ori (Motiv : Un motiv întemeiat nu mai întreba.)
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 27/4/2013, 23:57

Am cotinuat din nou să mă scufund sub apă și să caut acea sursă însă nu a fost diferit față de data trecută. Am ajuns la fundul apei unde era un mâl vâscos, în timp ce înotam prin zona aceea patru alge, au ieșit din acel mâl și m-am prins de membrele inferioare începând să mă tragă în jos brusc.
Am început să mă răsucesc, rupând astfel alegele apoi am băgat mână după Liz și Patty și am început să trag în mâlul vâscos, dar nimic nu s-a întâmplat.
Ce naiba se petrece în apa aceasta.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 28/4/2013, 00:01

Treaba lui Jun nu era decat sa o testeze pe Eve nu sa creeze o lupta pe viata si pe moarte si din acest motiv probabil ca aceast "test" nu va mai dura prea mult. Eu continuam sa privesc, oarecum plictisit. Era bine ca nimeni nu ma observase pana acum...adica aproape nimeni..mai putin Anna care tot indrepta privirea catre mine iar eu ii faceam de fiecare data cu mana si zambeam ca si cum nu as fi nevinovat, adica nu am facut eu nimic..cica.In timp ce priveam il observ pe acel baiat. Probabil Anna nu l-a avertizat. Imi spun eu in gand. Ma interesa daca avea sa reuseasca sau nu, deci aveam momente cand priveam mai mult in directia cascadei.

Ultima editare efectuata de catre Amy in 28/4/2013, 00:04, editata de 1 ori (Motiv : Am uitat sa pun italic la ganduri xD)
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 28/4/2013, 00:06

Continuând să înot și văzând că nu găsesc nimic, m-am decis să ies iar la suprafață. După ce am ieșit la suprafață am spus:
- Ah nu are rost. Nu găsesc nimic.
- Probabil nu e nimic aici. Spuse Liz.
Dar.. trebuie să fie ceva... am spus eu în gândul meu.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 28/4/2013, 00:10

Deşi nu aveau nicio tehnică, deşi erau începătoare. Energia lor deşi era pe sfârşite pe mutrele lor se vedea doar faptul că ele sunt pline de energie şi încă pot continua. Că doar Eve era obijnuită să ascundă totul în ea de multă vreme. 11 miliarde de ani aproape se ocupase doar de asta. Ele atacau din nou de data asta ca unul. Puteai observa cum sufletele lor erau mai unite ca niciodată. Culoarea părului lui Eve se schimbase în albastrul lui Black şi ochii la fel.
Erau gata pentru o nouă tactică.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 28/4/2013, 00:15

Pai Long o ia cumva pe sus incepand sa o invarta. Dupa ce era ametita bine o pune jos incepand sa zambeasca.
-Va-ti descurcat super. Spune el zambind. Bineinteles ca si Jun zambea fericita si prietenoasa catre Eve,
-Te-ai descurcat bine pentru inceput. Spune ea venind mai aproape de Eve cu acelasi zambet molipsitor. Intre timp eu eram acum pe un bolovan ceva mai mare foarte aproape de cascada.
-Nu ai sa o gasesti in ritmul acesta. Spun eu catre Death afisand un zambet pe fata, ca ce puteam sa fac, eu zambeam mai mereu.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 28/4/2013, 00:17

Eve nu îşi dase seama ce făcuse dar în fine. Se bucura să audă că s-a descurcat. Ea şi Black se îmbrăţişau din nou una pe alta. Se vedea că erau prietene bune. Se bucurau aşa de mult că reuşiseră.
-Yayy, şi bătură palma.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 28/4/2013, 00:20

Sorele era destul de fierbinte pentru vremea aceea, însă eu eram imun și nu puteam să-l simt. Am căutat în apa aceasta aproximativ 20 de minute dar nu am găsit nimic. Îmi îndrept privirea spre Anna.
- Ce vrei să spui? O întreb pe ea.
- Nu găsesc nimic aici.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 28/4/2013, 00:23

-Sper ca va veti descurca la fel de bine si in lupta de calificare. Spune ea cu un zambet fericit pe fata dar parca era totusi ciudat, adica nu zambetul ci fericirea pe care o emana putea fi considerata cidata, nu chiar de toti pana la urma. Intre timp Anna se ridicase si plecase nu stiu unde, probabil avea treaba nu se stia, iar eu catre baiat spun:
-Trebuie sa iti doresti cu adevarat sa ajungi la acea energie pentru a o obtine.
Auzisem si eu de asemenea de energia ce se spunea ca ar fi in cascada dar nu incercasem niciodata as ajung la ea, aveam alte lucruri de facut dar totusi zvonurile erau interesante.
Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Metonymy la data de 28/4/2013, 00:33

Să vreau să ajung la acea sursă de energie... hmm. Tata nu mi-a spus cât de puternică e sau pentru ce se folosește, m-a trimis doar în cercetare. În timp ce gândeam stăteam ud leaorcă în apă, plutind încet și elegant, într-un mod perfect simetric.
- Înțeleg am răspuns eu, continuând să plutesc.
Metonymy
Game Master
Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de BrighterAngel la data de 28/4/2013, 00:39

Eve şi Black erau sigure că vor reuşi. Scoaseră o carte din geantă şi începeau să citească amândouă. Era o carte despre shamanii antici şi tehnicile lor.
BrighterAngel
Argint III
Argint III

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy la data de 28/4/2013, 00:44

-Daca vrei sa continui sa o cauti ar trebui sa te gandesti intai: daca o vei obtine, tu insuti, la ce ai folosi-o? Spun eu catre baiat. Se spunea ca energia se ghida singura catre persoana pe care o considera un stapan potrivit, dar erau doar zvonuri nu ma bagati in seama eu doar incerc sa ajut, ceea ce este din fericire foarte rar la mine deci sa nu va prind ca ma acuzati de ceva, dar din nou nu ma bagati in seama.
-E adevarat ca ceva se ascunde acolo dar nimeni nu stie cu certitudine ce ar fi, in concluzie te poti astepta la orice. Adaug eu tot spre baiat.

Amy
Jr. Game Master
Jr. Game Master

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 17 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum